Середа, 05.29.2024, 11:26 AMВітаю Вас Гість | RSS
Хімічна лабораторія
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [51]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Парниковий ефект

Парниковий ефект

Щохвилини у світі спалюються сотні мільйонів тонн вугілля. Продуктами його спалювання, крім корисної енергії, є дим, сажа, карбон діоксид і сульфур оксиди. На сучасних теплоелектростанціях, які працюють на вугіллі, видалення пилу й окалини з топкових газів здійснюється за допомогою спеціальних фільтрів – електроосаджувачів. Потім очищенні гази піднімаються по високій трубі, через яку вони випускаються у верхні шари атмосфери, де в результаті відбувається збільшення концентрації карбон діоксиду. Існує думка, що це призводить до виникнення так званого парникового ефекту.

Парниковий ефект обмежує кількість теплової енергії , яка випускається Землею в космічний простір. Нагромадження пилу у верхній атмосфері, що відбувається одночасно з цим, призводить, навпаки, до охолодження Землі, оскільки підсилює відбивання сонячного випромінювання земною атмосферою.

Та частина сонячного випромінювання, яка, пройшовши крізь озоновий шар, досягає Землі, представлена м’яким ультрафіолетом, видимим світлом, а також інфрачервоними променями. Інфрачервоне (ІЧ) випромінювання називають ще тепловим : ІЧ – хвилі впливають на молекули, як би розгойдуючи їх, підсилюють в них коливальний рух атомів, що призводить до підвищення температури речовини. Нагріта земна поверхня теж стає джерелом довгохвильового ІЧ – випромінювання  ( з максимумом близько 10 мкм). Таке випромінювання поглинають пари води, вуглекислий газ, метан, та інші компоненти атмосфери, створюючи парниковий ефект. Без парникового ефекту Земля б була мертвою пустелею: усе її тепло, що випускається, ішло б у космос, температура біля її поверхні складала б -15ºС, а не +18 ºС як зараз. Однак збільшення промислових викидів і зростання концентрації СО2 в атмосфері може призвести до глобального потепління клімату. Тоді за рахунок танення полярних льодів підніметься рівень Світового океану, і частина суші буде затоплена.

                                     Кислотні дощі

                                                                      

                   Шкода якої завдають кислотні дощі:

  1. Зниження врожайності основних сільськогосподарських культур (пшениці, жита, кукурудзи і т. д.), оскільки в закислених ґрунтах гинуть рослини й ґрунтові тварини. Тільки деякі рослини (кропива, щавель, виноград) люблять кислий ґрунт.
  2. Загибель лісів. Через кислотні дощі дерева втрачають імунітет, хворіють, у них знижується фотосинтез, і вони гинуть.
  3. Загибель закритих водоймищ (озер). Під дією кислоти розчиняються алюмосилікатні породи, а алюміній токсичний. Від нього гинуть водяні рослини й тварини.
  4. Корозія і руйнування вапняних, кам’яних будинків, металевих дахів і різних споруд.

 

Причиною кислотних дощів є викиди сульфур (IV) оксиду та інших сполук, що викликають підвищення кислотності в дощовій краплі в результаті:

  • Спалювання будь – якого викопного палива;
  • Роботи хімічних виробництв;
  • Робота металургійних комбінатів;
  • Роботи внутрішнього згоряння (в основному, автомобілів).

 

Категорія: Мої статті | Додав: pava (11.14.2014)
Переглядів: 538 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples